Ako nájsť dobrého remeselníka?

28. 6. 2017, Jakub Gottwald

Každý, kto rieši domáce práce s remeselníkom, chce nájsť toho najlepšieho. Takého, ktorý splní zadanie alebo dokonca zadanie vylepší. Zároveň nesmie stať jeho práca majetok.

Ako na to? Ako spoznáte naozaj kvalitného remeselníka? Poradíme Vám!

Ako teda vybrať remeselníka? Čo spĺňa dobrý remeselník?

1. Remeselník musí chápať, čo po ňom chcete, a musí Vám vedieť poradiť

Je veľmi dôležité dôkladne popísať konkrétnu zákazku. Z opisu by mal remeselník jasne pochopiť, čo je cieľom zákazky. K cieľu však vedú rôzne cesty a dobrý remeselník si s Vami overí, aká je pre vás ideálna. Mal by byť schopný v danej oblasti poradiť, nie iba vykonávať vaše zadania.    

2. Dobrý remeselník chce platbu až po výkone

Šikovní remeselníci nepotrebujú peniaze dopredu, preto nie je potrebné platiť vopred. V prípade väčších zákaziek je možné sa napríklad podieľať zálohou na kúpu materiálu. Platba v takomto prípade prebieha až po kontrole kvality odvedenej práce.

3. Kvalitný remeselník má kvalitné referencie

Pozrite sa na webové stránky alebo do referenčných katalógov (napr. Referenciehodnotenie.sk, firmy.sk alebo hodnotenie na google.com). Prejdite dôkladne pozitívne aj negatívne hodnotenie. Predovšetkým sa zamerajte na referencie zo zákaziek podobných tej vašej.

4. Cena nie je rozhodujúca

U dodávateľa neodporúčame lipnúť len na cene. Prejdite referencie, zhodnoťte komunikáciu dodávateľa. V ideálnej situácii je ten najlepší aj najlacnejší. V takom prípade nie je o čom premýšľať. Zvyčajne je skôr potrebné nájsť najlepší pomer medzi kvalitou a cenou a takého dodávateľa si vybrať.

Začnite dopytom a oslovte vhodných dodávateľov.