Nedávno sme pokorili 1 000 000 zverejnených dopytov. Za každým zverejneným dopytom je príbeh potreby, ktorú dokázali naši dodávatelia uspokojiť a toto si všímol článok na ihned.cz.

123dopyt.sk poskytuje služby dopytového konania už 15 rokov. Článok na aktualne.cz sa venuje najčastejšie dopytovým kategóriám.

Dňa 1.septembra prevzala AAApoptávka, s.r.o., dcérska spoločnosť firmy B2M.CZ s.r.o., dvojku na dopytovom trhu v ČR a SK - AAApoptávka.cz a AAAdopyt.sk. Akvizícii sa v článku venuje server Lupa.cz.

Portál Czechcrunch.cz informuje o kúpe portálov AAApoptávka.cz/AAAdopyt.sk a vzniku dominantnej sily na trhu českých a slovenských dopytov.

Spoločnosť B2M.CZ s.r.o. má za sebou už 11 rokov skúseností s prevádzkovaním dopytových systémov a je jednotkou z tejto oblasti v Českej i Slovenskej republike. Teraz predáva získané skúsenosti podnikateľom a radí im, ako postupovať, aby získali čo najviac zákaziek.

Dopytové systémy sú obľúbené medzi živnostníkmi i civilnými zadávateľmi najmä pre svoju jednoduchú obsluhu a možnosť veľmi ľahko zadať vlastný dopyt po určitom produkte alebo službe.

Stavebné práce, doprava a poradenstvo. To sú témy, aké Slováci najčastejšie riešia pri zadávaní dopytov cez internet. V službe 123dopyt.sk sa stavebné práce a materiál objavujú bezmála v polovici vyhľadávaní.

K efektívnym prostriedkom na dosiahnutie stanovených cieľov v podnikaní patria aj dopytové systémy. Do malého a stredného podnikania priniesli najmä možnosť čiastočne riešiť často problematické získavanie nových zákaziek.

Internetová spoločnosť B2M, ktorá na Slovensku prevádzkuje úspešnú službu 123dopyt.sk, investuje do regionálneho call centra - zakladá novú spoločnosť B2Call. Hlavným dôvodom tohto rozšírenia je skvalitnenie ponúkaných služieb.

Slováci na internete najviac dopytujú oblasť stavebníctva a stavebného materiálu, priemyslu a realít. Priemerná hodnota jedného dopytu je 2 929 €. Úspešnosť nájdenia vhodného dodávateľa je pomerne vysoká, 7 z 10 dopytov vhodného dodávateľa nájde.

Stavebný ruch v domácnostiach, či už ide sezónne alebo väčšie práce, s príchodom teplých mesiacov ožil. Stavia sa a rekonštruuje, dopyt po stavebných materiáloch a remeselníkoch sa zvyšuje.

S príchodom teplých mesiacov sa začína stavať, prestavovať, rekonštruovať. Stavebné práce v domácnostiach, či už ide sezónne alebo väčšie projekty, sú v plnom prúde a preto prudko rastie i dopyt po stavebných materiáloch a prácach.

Úspech v online biznise môže byť rovnako vratký ako ten na offline trhoch. Ak ste mali dobrý podnikateľský nápad a založili spoločnosť, ktorá od začiatku rastie a do portfólia pribúdajú stále nové služby, aj tak nemáte zaručené udržanie sa na vrchole.

Stavebné materiály na slovenskom internete letia. Spolu so stavebníctvom v roku 2013 najvýraznejšie poskočili pri vyhľadávaní prostredníctvom online služby 123dopyt.sk.

Spoločnosť B2M, ktorá prevádzkuje online služby 123dopyt.sk či ÚradnáNástenka.sk využívané na zjednodušenie procesu spájania dopytujúcich a dodávateľov z najrôznejších oblastí, zverejnila hospodárske výsledky za rok 2013.

Lukáš Maule sa stal novým vedúcim zákazníckej podpory spoločnosti B2M, ktorá prevádzkuje dopytový server 123dopyt.sk a server s verejnými zákazkami UradnaNastenka.sk.

Pavlína Kuřátková je novou posilou call centier spoločnosti B2M, ktorá prevádzkuje popredný dopytový server 123dopyt.sk a server s verejnými zákazkami ÚradnáNástenka.sk. Kuřátková bude zodpovedná za činnosť v oddelení predaja a externých call centier.

Najväčším ťahúňom v počte i objeme dopytov sú stále stavebné práce a materiály. Značnej obľube sa teší doprava, oblasť strojov, auto-moto, či prekvapivo zdravotníctvo, hovorí Otto Kočí, riaditeľ služby 123dopyt.sk, ktorá prieskum uskutočnila.

Chcete podstatne ušetriť na nákladoch vykurovania Vášho domu, bytu či sídla firmy? Vhodným riešením je zateplenie, ktoré sa v posledných rokoch po našom celom území veľmi rozmohlo.

Dopytová služba 123dopyt.sk prišla s novým dizajnom internetových stránok. Kompletný relaunch webu umožní návštevníkom jednoduchšie dopytovanie, lepšiu orientáciu v obsahu webových stránok a prináša i atraktívnejší vzhľad.

Dopytová služba 123dopyt.sk prišla s novým dizajnom internetových stránok. Kompletný relaunch webu umožní návštevníkom jednoduchšie dopytovanie, lepšiu orientáciu v obsahu webových stránok a prináša i atraktívnejší vzhľad.

Koncom mája bola spustená nová verzia on-linového katalógu 123dodavatel.sk, ktorý podstúpil radikálny redizajn a zásadný upgrade funkčnosti katalógových služieb. Nová verzia on-line katalógu pre vyhľadávanie dodávateľov z najrôznejších oblastí (od auto-moto, cez dizajn a bývanie po potravinárstvo či vzdelávanie a IT) je prehľadná, vizuálne atraktívna a mimoriadne funkčná.

Dopytové serveri, ktoré sú stredoeurópskym fenoménom, nie sú už len doménou živnostníkov a menších spoločností, ako tomu bolo predtým. Stále viac veľkými slovenských firiem využíva túto cestu pri hľadanú vhodného dodávateľa.

Biznis je o spájaní dvoch vecí – dopytu a ponuky. Podnikanie sa dnes čoraz viac presúva na internet. Ako využiť možnosti portálov na vlastné podnikanie?

Dopytový on-line systém ako taký, a najmä jeho zameranie na matching firma-firma, teda na B2B segment, je špecifikom stredoeurópskeho trhu. Vyplýva to s prieskumu spoločnosti B2M, ktorá je na Slovensku v tejto oblasti aktívna od roku 2006.

Chcete, aby mala vaša rekonštrukcia hladký priebeh? Perfektne si naplánujte časovú nadväznosť jednotlivých prác. No ani dôsledné a včasné plánovanie vás niekedy neochráni pred starosťami súvisiacimi so stavebnými úpravami.

Služba 123dopyt.sk, líder medzi dopytovými on-line systémami spustila užívateľskú novinku. Ľuďom, ktorý sa pri využívaní služby stretnú s nekorektným správaním, poskytnú bezplatne právnu pomoc, poradenstvo a pomôžu s doriešením sporu.

Dopytový trh zaznamenáva úspešné obdobie. Prejavuje sa to ako rastúcim počtom užívateľov, tak mesačným obratom zadaných v dopytoch. O silnejúcej pozícii dopytových serverov svedčia aj výrazný vzostup záujmu hráčov z oblasti mediálnych skupín a veľkých internetových firiem.

Internetové prostredie dnes ponúka nespočetné množstvo aplikácií a vychytávok pre efektívne riadenie projektov. Iba máloktoré sú však v medzinárodne tak známe a intuitívne ako Base Camp. Vznikol v roku 2004 a dnes ho využívajú milióny ľudí vo viac ako 180 krajinách sveta.

V dnešnej dobe to majú živnostníci na Slovensku ťažšie ako kedykoľvek predtým. Vracajúca sa ekonomická recesia v kombinácii s neustálym zvyšovaním daňového a odvodového zaťaženie je bremeno, ktoré je ťažké ustáť. Najnovší vývoj a zmeny v slovenskej legislatíve navyše indikujú v roku 2013 ešte nepriaznivejšie podmienky pre malé a stredné podnikanie.

Služba 123dopyt.sk, líder medzi dopytovými on-line systémami, v týchto dňoch spúšťa užívateľskú novinku. Ľuďom, ktorý sa pri využívaní služby stretnú s nekorektným správaním, poskytnú bezplatne právnu pomoc, poradenstvo a pomôžu s doriešením sporu.

Dopytový on-line systém s názvom 123dopyt.sk, v týchto dňoch spúšťa užívateľskú novinku. Ľuďom, ktorí sa pri využívaní služby stretnú s nekorektným správaním, poskytnú bezplatne právnu pomoc, poradenstvo a pomôžu s doriešením sporu.

Internetové prostredie dnes ponúka nespočetné množstvo aplikácií a vychytávok pre efektívne riadenie projektov. Iba máloktoré sú však v medzinárodne tak známe a intuitívne ako Base Camp.

Plánujete rekonštrukciu a tešíte sa už na novú tvár vášho domu či bytu? Dôkladné časové naplánovanie nadväzovania jednotlivých prác je alfou a omegou hladkého priebehu rekonštrukcie.

Malé firmy, drobní podnikatelia a živnostníci medziročne významne zvýšili počet ponúk, ktoré pripravujú a posielajú potenciálnym zadávateľom.

Matka dopytového serveru 123dopyt.sk je nominovaná a prestížnu cenu českého internetu Krištáľová lupa, ktorá sa udeľuje za najužitočnejší a najzaujímavejší on-line projekt v siedmych kategóriách.

Online dopytové systémy sa v rámci slovenského podnikateľského sektoru stávajú stále významnejšími hráčmi. Tento stále sa rozvíjajúci trend dokladujú aj aktuálne dáta spoločnosti B2M, ktorá prevádzkuje online dopytový server 123dopyt.sk.

Slovenskí podnikatelia si čoraz viac zvykajú hľadať dodávateľa prostredníctvom internetu a využívaním dopytových systémov. Tieto portály nie sú určené na reklamu, ale na vyhľadávanie nových klientov. Bojuje sa tu o zákazky.

Počet dopytov zadaných v roku 2009 prostredníctvom on-line dopytových systémov sa medziročne zvýšil o 63,7 % oproti roku 2008. Vyplýva to zo štatistík spoločnosti B2M.CZ, prevádzkovateľa internetového B2B portálu 123dopyt.sk.

Počas tohtoročnej konferencie Marketing Live boli zdôraznené viaceré zmeny, ktoré nastanú v ponuke, dopyte a vnímaní propagácie. Marketingový mág Fedor Flašík spomenul, že v budúcnosti bude hrať prím túžba zákazníka, hoc by to bol aj neštandardný skúter s dvomi kolesami vpredu a jedným vzadu.

V domácnosti je to ťažšie, pretože jej chod sa energeticky príliš obmedziť nedá. Teplá voda v kúpeľni, domáce spotrebiče, elektrická rúra, mraznička, chladnička, teplá voda v kuchyni, sušička bielizne, osvetlenie, pomocné prístroje centrálneho kúrenia, umývačka riadu, práčka, televízor – to je len prvých 10 najväčších „požieračov“ energie v domácnosti. A navyše prináša dnešná doba mnoho vymožeností, ktoré treba pravidelne napájať elektrickým prúdom, ako napríklad nabíjačky mobilných telefónov, mp3 prehrávače, baterky do digitálnych fotoaparátov, atď. Existujú ale opatrenia, s ktorými sa spotreba energií predsa len znížiť dá.

Podnikatelia vedia, aké je často ťažké nájsť v džungli dodávateľov toho správneho a aké zdĺhavé je vybrať si z rôznych ponúk tú najvýhodnejšiu. Firiem v každom odvetví je nespočetne veľa a porovnať jednotlivé ponuky je časovo veľmi náročné.

Projekt 123dopyt.sk, predný hráč v oblasti online dopytových konaní, pomáha firmám získavať nové zákazky. Aj cez nepriaznivý vývoj v rade oblastí sprostredkoval slovenským podnikateľom za prvý mesiac roku 2009 kontakty k 2 897 zákazkám. Oproti januáru 2008 sa jedná o 20% nárast počtu sprostredkovaných kontaktov. Finančná hodnota zákaziek je odhadovaná na cca 26 miliónov EUR.

Online dopytový server 123dopyt.sk, ktorý patrí na Slovensku medzi najväčšie projekty svojho druhu, oslávi čoskoro svoje 2. narodeniny. Od spustenia v auguste 2006 slovenským podnikateľom sprostredkoval kontakty k zákazkám, ktorých súhrnná hodnota je takmer 8,5 miliardy slovenských korún. Služieb portálu využili už tisíce dopytujúcich.

Online dopytový systém 123dopyt.sk zaznamenal ďalší rekord v počte zadaných dopytov. Behom mesiaca apríl prešlo dopytovým systémom 2890 dopytov, ktorých hodnota presiahla 500 miliónov slovenských korún.

Jednoduchosť zadania, rýchlosť vybavenia, nízka časová náročnosť, výrazná úspora financií. To sú najväčšie výhody nového, výhradne internetového projektu 123dopyt.sk, ktorý umožňuje zadarmo zadať požiadavku, dopyt po akejkoľvek službe alebo produkte. Záujemca v priebehu dňa získa celú škálu ponúk od relevantných dodávateľov.